Czy jest możliwa wierzytelność na spłacenie egzekutora?

Ciężka pozycja finansowa dotyka wystarczająco dużej grupy naszych rodaków. Od czasu do czasu opały mają jedynie charakter tymczasowy, ale zdarzają się sytuacje wieloletnich problemów powiązanych z brakiem środków finansowych. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji, kiedy z trudem znaleźć odpowiednie środki pieniężne na zwyczajne wydatki, a zadłużenie jest wysokie?

Pożyczka na uratowanie

Jedną z przeważnie praktykowanych metod w przypadku kłopotów finansowych zostaje zapożyczenie. Poniektórzy pożyczają środki pieniężne od rodziny i przyjaciół, inni używają kredytów bankowych. Jednakże osoby, które popadły w spiralę zadłużenia i widnieją w ogólnopolskim indeksie dłużników zostają odcięte od możliwości brania kredytu w instytucjach bankowych, a rodzina także zapewne niezbyt entuzjastycznie pożyczy finanse. Jeszcze gorzej charakteryzuje się sprawa tych, względem których toczone zostaje postępowanie komornicze.
oszczędzanie

Zobowiązanie na spłatę egzekutora

Pożyczka z komornikiem niewątpliwie charakteryzuje się mocno podwyższonym ryzykiem, a to z kolei podwyższa koszty tego typu zobowiązania, jednak jest ona wykonalna. Przed podpisaniem umowy powinno się natomiast rzetelnie przemyśleć, czy rzeczywiście powinno się podjąć takie ryzyko i nie ma innej możliwości spłaty egzekutora. Absolutnie wypada nadzwyczaj drobiazgowo przeczytać całą umowę i zwrócić szczególną uwagę na autentyczne koszty zobowiązania.
Na rynku jest stosunkowo dużo organizacji proponujących szybkie zobowiązania bez sprawdzania zadłużenia wskazanej osoby, jednak nie wszystkie są ciekawe. Świetnym zamysłem wydaje się weryfikacja wiarygodności agencji, a wolno to zareagować poprzez sprawdzenie opinii użytkowników na jej temat.

Pożyczka z komornikiem opłaca się w przypadku raczej niskiego zadłużenia komorniczego, ponieważ poniektóre firmy udzielają zobowiązania za darmo, a więc bez prowizji i procentu, w kwocie do tysiąca lub maksymalnie 2 tysięcy złotych. większe sumy wiążą się bez wątpienia z oprocentowaniem oraz określoną prowizją. O czym należy pamiętać? Wziąć zobowiązanie to jedno, ale za każdym razem powinno się ją oddać w określonym terminie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Finanse. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.